poniedziałek, 2 grudnia 2013

Grudzień - miesiąc pełen magii.

Brak komentarzy:
 

Witajcie , witaj grudniu ;).

Dawno tak bardzo nie oczekiwałam nadejścia tego magicznego miesiąca. Jak mała dziewczynka w coraz większym napięciu wyczekuję świąt. Dla mnie to co najważniejsze w tym okresie, to co tworzy atmosferę to:

Przede wszystkim ludzie! Rodzina, z którą ustalamy u kogo w tym roku spędzamy święta, planujemy kto i co ma ugotować. Przyjaciele, z którymi spotykamy się na przedświątecznej kolacji albo spacerze. Moi bliscy to osoby, które są po prostu najważniejsze. Bez siebie nawzajem te święta nie miałyby sensu.

Muzyka. Łagodzi obyczaje, łączy pokolenia. Te słowa idealnie opisuję szczególnie ten zimowy okres. Im bliżej świąt tym więcej kolęd, teraz słucham mojej grudniowej playlisty na czele z Marią Carey i "All i want for christmas is You" ;)

Jedzenie. Już w sobotę rozpoczęły się nasze świąteczne kuchenne przygotowania. Zrobiliśmy jakiś milion pierniczków. Wiem już co mam przygotować na Wigilię i już nie mogę się doczekać. Poza tym gorąca czekolada z pomarańczą, zielona herbata z żurawiną i truskawką, biała z imbirem, kawa z cynamonem i syropem waniliowym, Mogłabym tak wymieniać i wymieniać ;)

Zimowe wieczory, idealne na dłuuuugą kąpiel. Można bez wyrzutów sumienia wskoczyć pod koc z maseczką ( polecam z glinki ;) ) popijając gorącą czekoladę nadrobić zaległości książkowe albo obejrzeć film na, który nie mieliśmy wcześniej czasu. Zaprosić przyjaciół wypić wino, pograć w gry planszowe i zjeść coś smacznego. Te drobne rzeczy sprawiają, że czuję się odprężona nawet w 20 minut z książką pod kocem popijając herbatę. W tak prosty sposób można naładować akumulatory na kolejny dzień.

Dodatkowo świeczki, dekoracje świąteczne, choinka, lampki, upiększają nasze wnętrza nadając im ciepły i świąteczny wystrój i klimat.

Prezenty. Szczerze mówiąc większą frajdę sprawia mi robienie bądź kupowanie prezentów dla moich bliskich. Radość obdarowywanych osób ich uśmiech są po prosty bezcenne!

Podróże to coś co również towarzyszy mi w dniach świątecznych. Droga do domu i z powrotem. Do rodziny i z powrotem. Do przyjaciół i z powrotem. Ta ekscytacja i radość z nadchodzących wydarzeń i chwil w gronie najważniejszych dla nas osób. Bardzo to lubię. Oprócz zamarzania na peronie lub przystanku;).

Życzenia i miłe słowa płynące prosto z naszych serc, niesamowite uczucia to rzeczy, które zawsze możemy podarować drugiej osobie. Nie martwiąc się, że czasem po prostu nie mam budżetu, aby obdarować wszystkich. Szczere życzenia i ciepłe myśli zastąpią każdy prezent.

Pamiętajcie o tym i wykorzystajcie jak najlepiej ten miesiąc pełen rodzinnych i magicznych chwil w otoczeniu  naszych bliskich.

Cudownego, magicznego i wyjątkowego grudnia.
Mika.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 
© 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff